Billiard klub
Harlequ'in Praha

Billiard klub a restaurace

Komplexní služby

Přijďte si zahrát!

Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha
Miss Billiard 2012
zleva Tereza Skoumalová, Miss Billiard 2012 Aneta Roučková, Pavel Schreiber a Ivana Courtonová v kulečníkovém klubu Harlequin Praha 10

17. Ročník turnaje Paní a Dívek s volbou Miss Billiard 2012

Kulečníkový klub Harlequin Praha 10

 Hlavním pořadatelem je Českomoravský Billiardový svaz, Agentura Apsara a kulečníkový klub Harlequin Praha 10.

Partneři soutěže Fotolab, Panský dům Chotěboř, Zámek Štiřín, Raiffeisen bank, Advokátní kancelář Courton, Golf Arts, Victoria Ag Art, Terinvest, Retro café Praha, Auto Staiger, Petr Mandlík, Kasa cz, Hromada Slev.

 Turnaj Paní a Dívek s volbou Miss Billiard je soutěž přirozené krásy a ženského půvabu při Billiardu. Spočívá ve volbě nejkrásnější hráčky kulečníku bez ohledu na výsledek kulečníkového turnaje. Soutěžící nejsou omezeni věkem ani svým kulečníkovým umem. Startovat mohla každá dívka a paní, která měla zájem vyhrát kulečníkový turnaj, nebo se stát nositelkou titulu Miss Billiard 2012. Jedinou soutěžní disciplínou je kulečníkový turnaj, kde mají dívky za úkol spojit svou přirozenou krásu a šarm s kulečníkem a přesvědčit tak přítomnou porotu o svých předpokladech stát se Miss Billiard 2012.

Turnaj se hrál už posedmnácté a podruhé po sobě se náročného pořadatelství ujala Agentura Apsara a  kulečníkový klub Harlequin Praha 10.

U zrodu této prestižní akce stál v roce 1996 Pavel Halamka, viceprezident sekce poolbilliardu. Ten samozřejmě byl na všech 17 ročnících. Ve startovním poli sedmnáckrát nescházela hráčka Besedy Lovosice Miluška Pavlasová. V roce 2005 se zapojila do pořádání Agentura Apsara s majitelkou Klárou Nestěrovou a soutěž dostala nové rozměry. V této podobě se koná dodnes. Role hlavního rozhodčího a zpracování výsledků se opět bezchybně ujal Robin Vladyka.

Hlavní kulečníkový turnaj:

Do hlavního kulečníkového turnaje se přihlásilo třináct hráček. Ve startovním poli nescházela mistryně Evropy Veronika Hubrtová (Harlequin Praha). Ta byla zároveň největší favoritkou turnaje. Obrovskými soupeřkami jí měli být Hana Kaslová, Eva Mašková (obě BC Praha), Simona Příbanová (Harlequinu Praha) a Dana Paulová, dříve Knedlhansová (Balabuška Praha). Z této pětice hráček se dala očekávat vítězka celého klání.

Výborně turnaj rozehrála Eva Mašková. Ta postupně porazila Kateřinu Malou a Veroniku Hubrtovou. Protože měla volný los v prvním kole, stačila jí tyto dvě vítězství k postupu do semifinále. Do druhého semifinále se probojovala bývalá hráčka Harlequinu Hanka Kaslová. Po výhrách nad Růženou Halamkovou, Danou Paulovou a Simonou Příbanovou. V B straně pavouka se dařilo Kateřině Malé a Daně Paulové. Obě se probojovaly na konec B strany, kde jim stop vystavily Veronika Hubrtová a Simona Příbanová. V semifinále si obě hráčky, které postoupily bez prohry, udržely neporazitelnost a dostaly se do finále. Eva Mašková porazila Simonu Příbanovou 4:2 a Hanka Kaslová Veroniku Hubrtovou rovněž 4:2. V zápase dvou domácích hráček o třetí místo zvítězila Veronika Hubrtová nad Simonou Příbanovou 4:1. Ve finále se střetly hráčky BC Praha Hanka Kaslová a Eva Mašková. Jak to bývá v takto vypjatých zápasech, finále skončilo nejtěsnějším možným poměrem 4:3 pro Hanku Kaslovou. Hanička Kaslová zvítězila v turnaji Paní a Dívek s volbou Miss Billiard 2012.

Soutěže pro porotu:

Pro porotu bylo připraveno celkem pět soutěží, tak se stále něco dělo. Soutěžili v laserové střelnici, pokeru, golfu, ping pongu a samozřejmě v kulečníku.

Tři soutěže plně ovládl zástupce společnosti Golf Arts Matěj Bárta. Byl nejlepší v pokeru, laserové střelnici a v golfu. Turnaj ve stolním tenise vyhrál Ivan Courton (Advokátní kancelář Courton ) a soutěž v kulečníku Pavel Schreiber (Fotolab). Výborně soutěžily i ženy z poroty. V stolním tenise Ivanka Resová ( 3. místo ) a v laserové střelnici Monika Riedlová ( 2. místo ).

Doprovodný kulečníkový turnaj pro amatérské hráčky:

Dívky, které neměly zájem se účastnit hlavního kulečníkového turnaje, měly možnost hrát turnaj příchozích. Hrály turnaj způsobem jednoduchého K.O. Jak hlavní turnaj, tak turnaj Miss se hrál  součastně. Hrálo úctyhodných 26 hráček. Po čtyřech hodinách úporných bojů zvítězila dívka z Ostravy, studující v Praze, Tereza Skoumalová. Získala vynikající víno v hodnotě přes tisíc korun.

Soutěž Miss Billiard 2012:

Porotci tak měli možnost vidět dívky při hře v obou turnajích a vybírat favoritky do soutěže Miss Billiard 2012. Místo promenády v plavkách proběhlo představení všech dívek u kulečníkového stolu. Fotoaparáty přítomných fotografů fotily jako o život. Všech 39 soutěžících předvedlo, jak jim to sluší u kulečníku. Všech 45 porotkyň a porotců vybíralo 10 favoritek pro první kolo soutěže. Následně vybíraly z deseti dívek tři nejhezčí. V posledním třetím kole měli určit u tří nejhezčích dívek konečné pořadí.

Před slavnostním vyhlášením proběhla kulturní vložka v podobě fantastického vystoupení mistryně světa a dvojnásobné mistryně Evropy v dog dance Vandy Gregorové s fenkou Brendou. Následovalo vyhlášení soutěží, kdy soutěžili porotci a vyhlášení hlavního kulečníkového turnaje. Zlatým hřebem bylo vyhlášení Miss Billiard 2012. Ceny předávali herec a zpěvák Petr Vondráček, herec a zpěvák Zdeněk Podhůrský, majitel Panského domu v Chotěboři Pavel Halama, ředitel firmy Fotolab Pavel Schraiber, ředitel firmy Terinvest Jiří Šviga a majitelka Agentury Apsara Klára Nestěrová. Deset nejhezčích dívek nastoupilo před hosty a čekalo na to, které tři z nich se stanou vícemiss a Miss Billiard 2012.

Druhou vícemiss se stala vítězka doprovodného kulečníkového turnaje Tereza Skoumalová, první vícemis byla zvolena Ivana Courtonová. Titul Miss Billiard 2012 získala devatenáctiletá Aneta Roučková. Při předání šerpy se zaskvěl Zdeněk Podhůrský, který šerpu předával na čtyřikrát. Stále se mu nedařilo navléci ji správně. Počtvrté to již vyšlo! Turnaj Paní a Dívek s volbou Miss Billiard 2012 tak končil ve vynikající atmosféře, jakou si mohou pořadatelé takovýchto akcí přát.

Miss Billiard 2012:

Miss Billiard 2012 se stala Aneta Roučková.  Je to svobodná sympatická devatenáctiletá dívka, pochází z jižních Čech ( z Vodňan) a je studentkou SŠ (poslední ročník). Po ukončení SŠ by ráda pokračovala dále ve studiu. Mezi její záliby patří sporty (např. in-line brusle, plavání, snowboarding a po tomto turnaji možná i kulečník!).

Závěrem:

Turnaj Paní a Dívek s volbou Miss Billiard 2012 je prestižní akcí, která přiláká každoročně několik desítek zajímavých hostů, kteří v budoucnu mohou pomoci kulečníku. Rád bych zde poděkoval těm, kteří pomáhali při této akci. Obsluze klubu Harlequin, Janě Jirouškové, Janě Horové, Veronice Pilařové, Tereze Labounkové a Majdě Radkovské. Dále Ivance Tvrzníkové, Michalu Sjatkovskému, Petrovi Fikaisovi a Robinovi Vladykovi. Můžeme napsat, že tento ročník se stal jedním z nejúspěšnějších. Při slavnostním vyhlášení tleskalo nejlepším a nejhezčím 120 hostů!

 

 

Výsledky turnaje Paní a Dívek

Poř.

Jméno

klub

1.

Kaslová Hanka

BC Praha

2.

Mašková Eva

BC Praha

3.

Hubrtová Veronika

Harlequin Praha

4.

Příbanová Simona

Harlequin Praha

5.-6.

Malá Kateřina

Bořislavka Praha

5.-6.

Paulová Dana

Balabuška Praha

7.-8.

Martišková Dana

Řipská Praha

7.-8.

Žalmanová Ilona

MPC Pardubice

9.-12.

Pavlasová Miloslava

Beseda Lovosice

9.-12.

Černá Hana

jednotlivec ČMBS

9.-12.

Lázníková Ivana

Harlequin Praha

9.-12.

Halamková Růženka

Harlequin Praha

13.

Hubrtová Mirka

Harlequin Praha

 
Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |