Billiard klub
Harlequ'in Praha

Billiard klub a restaurace

Komplexní služby

Přijďte si zahrát!

Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha Harlequin Praha
Eva Poskočilová, naše budoucí členka klubu, jedinou naší mezinárodní r . . .
29.11.2014 15:22:28
Eva Poskočilová, naše budoucí členka klubu, jedinou naší mezinárodní rozhodčí ve snookeru
Eva Poskočilová, naše budoucí členka klubu, jedinou naší mezinárodní rozhodčí ve snookeru

Eva Poskočilová začínala, jako mnoho jiných v kulečníkové škole Jiřího Korna a Pavla Halamky. Postupně se prokousávala kulečníkovými začátky a jednoho dne zkusila nováčkovský turnaj. Pak přišla její první vyhraná hra, pak i první zápas a Eva propadla kulečníku. Postupně se začala zajímat o snooker, dostala nabídku zkusit rozhodcovské zkoušky. Ty s přehledem složila. Během tří let se dostala do absolutní rozhodcovské elity. Velmi často rozhoduje zápasy těch nejlepších na Eurosportu. Dovolte mi, aby jsme přetiskly její rozhovor o její součastnosti a o tom co jí čeká.

Popovídali jsme si s Evou Poskočilovou, mezinárodní snookerovou a poolovou rozhodčí a členkou klubu Harlequin Praha, o turnajích na profesionálním okruhu.

Jako rozhodčí jsem absolvovala již třetí turnaj PTC v této sezóně a musím říct, že si zápasy s profesionály užívám stále víc a víc. O ten první v Rize jsem přišla, protože termín kolidoval s poolovým ME juniorů v Portoroži, ale na druhou stranu jsem ve Slovinsku nabrala cenné zkušenosti. 

Ve Fürthu jsem při srpnovém turnaji PTC měla tu čest být u stolu s Ronniem O’Sullivanem při jeho zápase s Barrym Hawkinsem. Není moc běžné, že se člověku splní a zhmotní sen, ale přesně to tento zápas pro mě znamenal. Krom toho jsem zažila zápasy s Anthonym Hamiltonem, Lucou Brecelem a dalšími, ovšem Ronnie to všechno jaksi přehlušil.

Po krátké pauze následovalo PTC v Sofii a tam jsem mimo jiné při zápase zažila natáčení dokumentu o Marku Selbym pro společnost SkySports. Selby se také blýsknul náběhem 132 bodů. Turnaj jsem si užila až do čtvrtfinále, kdy jsem se opět u stolu sešla po delší době s Peterem Ebdonem a Michaelem Wasleym. Třešinkou na dortu bylo klavírní vystoupení Shauna Murphyho, který oslavoval vítězství v turnaji a v hotelovém baru nás všechny bavil svou skvělou hrou.

Zatím poslední turnaj se odehrál v německém Mülheimu a tam jsem mimo jiné u stolu uvítala Marka Allena, Stuarta Binghama či Joea Perryho. Posledně jmenovaný také okořenil zápas proti Ratchayothinovi Yotharuckovi náběhem ve výši 135 bodů v rozhodujícím framu. Největší hvězdou turnaje byl ale Shaun Murphy, který ve čtvrtfinále proti Marku Williamsovi, které jsem měla čest zapisovat, zahrál náběh 122 bodů, všechny červené zkombinoval s černou a zastavila ho až poslední zelená, která měla tak malou rychlost, že se zastavila v čelistech kapsy. Všichni jsme v duchu foukali a tlačili ji dopředu. Škoda, byla by to moje první 147, tak snad někdy příště. Shaun si to vynahradil a maxima dosáhl ve finále proti Robertu Milkinsovi. Lepší závěr turnaje jsme si nikdo nemohli přát.  

V prosinci mě čeká ještě PTC v Lisabonu a pak se uvidí, co přinese nový rok.

Evi děkujeme a držíme palce!


Pavel Halamka


Tyto stránky používají k poskytování služeb cookies. Pokračováním v prohlížení vyjadřujete souhlas s jejich používáním.   |   Více informací   |   
Více informací   |